Główna > Oferta dla przemysłu > Sterowniki dla chłodnictwa

Seria ir33

ir33 dla chłodnictwa składa się z elektronicznych kontrolerów mikroprocesorowych z wbudowanym zielonym wyświetlaczem LED i symbolami graficznymi ułatwiającymi pracę użytkownikowi. Kontrolery zaprojektowano w szczególności z myślą o zarządzaniu jednostkami chłodniczymi jednocześnie posiadają cechy, które czynią je idealnym rozwiązaniem dla każdego rodzaju zastosowań. Główne cechy to: szeroki wybór: w dziedzinie kontroli, dostępnych jest wiele modeli z różnymi wyjściami (od 1 do 4) i z 1 lub 2 programowalnymi cyfrowymi wejściami; elastyczność: dostępne są modele zasilane napięciem 12Vac, 12/24Vac/dc, 230Vac i 110/240Vac dla instalacji panelowych; inteligentne zarządzanie rozmrażaniem; łącze szeregowe: wszystkie kontrolery wyposażono w możliwości sieciowe umożliwiające tworzenie systemów nadzoru i zdalnego utrzymania; certyfikacja: jakość i bezpieczeństwo kontrolerów na podczerwień. Certyfikat ISO 9001 dla projektu i produkcji jak oraz znak jakości CE.

ir33
ir33 to podstawowy wybór w ofercie CAREL dla potrzeb chłodnictwa. Kompletny zestaw kontrolerów, od wersji : -jedno przekaźnikowej dla statycznych jednostek chłodniczych ze standardową temperaturą oraz z kontrolą sprężarki, - 4 przekaźnikową dla wentylowanych jednostek niskotemperaturowych, z kontrolą sprężarki, rezystora lub rozmrażania gorącym gazem, wentylatorów parownika i wielofunkcyjnym złączem pomocniczym. Dostępne w kilku wersjach zasilania (12Vac, 12/24Vac, 115Vac, 230Vac i przemiennym115/230Vac). Większość modeli wyposażono w przekaźnik 16A dla kontroli sprężarek i przekaźnik 8A dla kontroli rozmrażania, wentylatora parownika i pomocniczego wyjścia. Niektóre modele dostępne też są z przekaźnikiem 2Hp dla sprężarki. Oprócz standardowych algorytmów ustawień, ir33 posiada też dodatkowe funkcje: „Direct” (zimno) i „Reverse” (ciepło), praca w obszarze neutralnym, kontrola sprężarki drugiego kroku, kontrola pomocniczego parownika, kontrola wentylatora skraplacza, regulacja za pośrednictwem czujnika zasilania/powrotu poprzez średnią ważoną, kontrola oświetlenia. Dla potrzeb zarządzania parametrami CAREL bezpłatnie zapewnia poste oprogramowanie konfiguracyjne, Visual Parameter Manager (VPM), do ściągnięcia z: ksa.carel.com Certyfikaty: CE, UL, VDE, ATEX EN 13485, air, S,A,1, -30°C +30°C Seria ir33, wyposażona w standardowy czujnik NTC Carel jest zgodna ze specyfikacjami standardu EN 13485 (termometry mierzące temperaturę stosowane w jednostkach dystrybucji i przechowywania żywności schłodzonej, mrożonej, głęboko/szybko mrożonej i lodów) obowiązkowymi dla przechowywania mrożonej i głęboko mrożonej żywności zgodnie z rozporządzeniem Komisji Europejskiej 37/2005 z 12.01.2005

ir33 DIN
ir33 DIN (DN33*) to propozycja CAREL dla potrzeb kontroli jednostek chłodniczych gdy niezbędne jest rozwiązanie z mocowaniem do szyny DIN. Urządzenia są w pełni kompatybilne z gamą ir33 pod względem oprogramowania i funkcji. Zastosowania sprzętowe są bardzo wydajne i umożliwiają bezpośrednią kontrolę nawet dwóch sprężarek HP i zarządzanie grzejnikami rozmrażania za pomocą przekaźników 16A. Najwyższa wersja posiada 5 przekaźników, podczas gdy wszystkie modele w standardzie posiadają 2 wejścia czujników i 3 wejścia cyfrowe (które można skonfigurować dla czujników jeśli zajdzie potrzeba).

ir33 Smart
ir33 smart zawiera 6 zestawów domyślnie ustawionych parametrów (w zależności od modelu), z których każdy ma konkretne zastosowanie. Wybranie i wczytanie najodpowiedniejszej konfiguracji jest proste i nie trwa dłużej niż 5 sekund. Informacje potrzebne do uruchomienia i poprawnej pracy urządzenia dostępne są w kilku językach (włoski, angielski, francuski, niemiecki, hiszpański i portugalski). Inne języki dostępne są na zamówienie. ir33 smart to idealne rozwiązanie dla sektora dystrybucji: po wybraniu języka dokumentu, wszystkie zastosowania mogą być zarządzane za pomocą tylko 3 kodów. Modele z 1 i 2 przekaźnikami zaprojektowano dla prostszych zastosowań. Model z 4 przekaźnikami (sprężarka, rozmrażanie, wentylator, wyjście pomocnicze) to najwyższa wersja gamy, zawierająca zintegrowany zegar czasu rzeczywistego i raporty HACCP. Wszystkie kontrolery wyposażono w możliwość zasilania 115/230Vac, przekaźnik 16A dla sprężarki i obsługę czujników NTC i PTC zwiększające elastyczność przyrządów.